C1808C122J5GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
1200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
C1808C122J5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1808C122J5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1808C122J5GACTU
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 1808
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1808C122J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.045" (1.15mm)