C1210X152KCGACTU
DigiKey Part Number
399-C1210X152KCGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X152KCGACTU
Description
1500PF 500V
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)