C1210X106K8RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210X106K8RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X106K8RACAUTO
Description
CAP CER 1210 FF
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210X106K8RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)