C1210X104KCRACTU
DigiKey Part Number
399-6769-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-6769-1-ND - Cut Tape (CT)
399-6769-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X104KCRACTU
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210X104KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)