C1210T335K5RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210T335K5RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210T335K5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210T335K5RACTU
Description
CAP CER 1210 COTS
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1210T335K5RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)