C1210C825K3RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C825K3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C825K3RACTU
Description
CAP CER 8.2UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C825K3RACTU Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)