C1210C685Z4VACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C685Z4VACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C685Z4VACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C685Z4VACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C685Z4VACTU
Description
CAP CER 6.8UF 16V Y5V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C685Z4VACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)