C1210C472J2GACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C472J2GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C472J2GACTU
Description
CAP CER 4700PF 200V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C472J2GACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)