C1210C103KARACTU
DigiKey Part Number
399-4675-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4675-1-ND - Cut Tape (CT)
399-4675-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C103KARACTU
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C103KARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)