C1206X150J5GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1.804
Datasheet
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X150J5GACTU
DigiKey Part Number
399-20311-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X150J5GACTU
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X150J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)