C1206X105K3NACTU
DigiKey Part Number
399-6285-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-6285-1-ND - Cut Tape (CT)
399-6285-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X105K3NACTU
Description
CAP CER 1UF 25V X8L 1206
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8L 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206X105K3NACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)