C1206W333KBRACTU
DigiKey Part Number
399-C1206W333KBRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206W333KBRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206W333KBRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206W333KBRACTU
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206W333KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, ArcShield™
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)