C1206T224K5RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206T224K5RALTM
DigiKey Part Number
399-C1206T224K5RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T224K5RALTM
Description
.220UF 50.0V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)