C1206T106K8RAC is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1.750
Datasheet
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206T106K8RAC
DigiKey Part Number
399-C1206T106K8RAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T106K8RAC
Description
10.0UF 10.0V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)