C1206T105J3RAC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206T105J3RAC
DigiKey Part Number
399-C1206T105J3RAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T105J3RAC
Description
1.00UF 25.0V
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)