C1206T104J3GCLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.1 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206T104J3GCLTU
DigiKey Part Number
399-C1206T104J3GCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T104J3GCLTU
Description
CAP CER 1206 COTS
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206T104J3GCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)