C1206S223KARACTU
DigiKey Part Number
399-11956-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11956-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11956-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206S223KARACTU
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206S223KARACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)