C1206C681K2GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.450
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
TDK
TDK
KYOCERA AVX
In Stock: 445
680 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C681K2GACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C681K2GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C681K2GACTU
Description
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C681K2GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)