C1206C472F1GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C472F1GACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C472F1GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C472F1GACTU
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C472F1GACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)