C1206C470JDGAC31237665 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
47 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C470JDGAC31237665
DigiKey Part Number
399-C1206C470JDGAC31237665TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C470JDGAC31237665
Description
47.0PF 1000V
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)