C1206C334J1RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C334J1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C334J1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C334J1RACTU
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C334J1RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)