C1206C331KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C331KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C331KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C331KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C331KGRACTU
Description
CAP CER 330PF 2KV X7R 1206
Detailed Description
330 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C331KGRACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)