C1206C331J2GACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C331J2GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206C331J2GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C331J2GACAUTO
Description
CAP CER 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C331J2GACAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)