C1206C240F1HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C240F1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C240F1HACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C240F1HACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C240F1HACTU
Description
CAP CER 24PF 100V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C240F1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)