C1206C223KCRACTU
DigiKey Part Number
399-13296-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13296-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13296-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C223KCRACTU
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Detailed Description
0.022 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C223KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)