C1206C223F3GECAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206C223F3GECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C223F3GECAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C223F3GECAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C223F3GECAUTO
Description
CAP CER 1206 22NF 25V C0G 1%
Detailed Description
0.022 µF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C223F3GECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)