C1206C221J2GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206C221J2GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C221J2GACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C221J2GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C221J2GACAUTO
Description
CAP CER 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C221J2GACAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)