C1206C221FBGACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C221FBGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C221FBGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C221FBGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C221FBGACTU
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1206
Detailed Description
220 pF ±1% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C221FBGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)