C1206C105M4RAC3124 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C105M4RAC3124
DigiKey Part Number
399-C1206C105M4RAC3124TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C105M4RAC3124
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)