C1206C103F3JACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C1206C103F3JACAUTO
DigiKey Part Number
C1206C103F3JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C103F3JACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 25V U2J 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C103F3JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)