C0805X332M3RECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805X332M3RECTU
DigiKey Part Number
399-C0805X332M3RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X332M3RECTU
Description
CAP CER 0805 3.3NF 25V X7R 20%
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X332M3RECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)