C0805X152J5GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
Similar
1500 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805X152J5GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805X152J5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X152J5GACTU
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X152J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)