C0805C682JAGACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C682JAGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C682JAGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C682JAGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C682JAGACTU
Description
CAP CER 6800PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C682JAGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)