C0805C682J3GECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C682J3GECTU
DigiKey Part Number
399-C0805C682J3GECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C682J3GECTU
Description
CAP CER 0805 6.8NF 25V C0G 5%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C682J3GECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)