C0805C333J4GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C333J4GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C333J4GACTU
Description
CAP CER 0.033UF 16V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C333J4GACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)