C0805C332F8TACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805C332F8TACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C332F8TACAUTO
Description
CAP CER 0805 3.3NF 10VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor X8G 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)