C0805C332F5GECAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805C332F5GECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C332F5GECAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C332F5GECAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C332F5GECAUTO
Description
CAP CER 0805 3.3NF 50V C0G 1%
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C332F5GECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)