C0805C221K2GACAUTO
DigiKey Part Number
399-6940-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-6940-1-ND - Cut Tape (CT)
399-6940-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C221K2GACAUTO
Description
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 0805
Detailed Description
220 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C221K2GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)