C0805C220J5GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C220J5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C220J5GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C220J5GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C220J5GACTU
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C220J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)