C0805C102M3GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C102M3GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C102M3GACTU
Description
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0805
Detailed Description
1000 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C102M3GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)