C0603X472F5JACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0603X472F5JACTU |
Description | CAP CER 4700PF 50V U2J 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0603X472F5JACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |