C0603X122F4JACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1200 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0603X122F4JACAUTO
DigiKey Part Number
C0603X122F4JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X122F4JACAUTO
Description
CAP CER 1200PF 16V U2J 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X122F4JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)