C0603X110F3HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
11 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
C0603X110F3HACAUTO
DigiKey Part Number
C0603X110F3HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X110F3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 11PF 25V ULTRA STAB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X110F3HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)