C0603X103F3GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603X103F3GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603X103F3GACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603X103F3GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X103F3GACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603X103F3GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)