C0603T472J4GAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603T472J4GAL
DigiKey Part Number
399-C0603T472J4GAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T472J4GAL
Description
4700PF 16.0V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)