C0603T330J5GCLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
33 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603T330J5GCLTU
DigiKey Part Number
399-C0603T330J5GCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T330J5GCLTU
Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603T330J5GCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)