C0603F682M8RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
New Product
6800 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603F682M8RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603F682M8RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603F682M8RACAUTO
Description
CAP CER 0603 6.8NF 10VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Series
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)