C0603C392G4JACTU | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 399-C0603C392G4JACTUTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0603C392G4JACTU |
Description | CAP CER 3900PF 16V U2J 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3900 pF ±2% 16V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0603C392G4JACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Low Dissipation Factor |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |