C0603C390F1TACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603C390F1TACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C390F1TACAUTO
Description
CAP CER 39PF 100V X8G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8G 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)