C0603C334K4RAC3190 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 17.097
Datasheet
0.33 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C334K4RAC3190
DigiKey Part Number
399-C0603C334K4RAC3190TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C334K4RAC3190
Description
CAP CER 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C334K4RAC3190 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)